‘öyle dalmışız ki düşlere, hayallerimiz paslanmış.’

Kafa karışıklığı dolu bir gün daha diye düşündü. Çözmeye çalışıyordu sebebini hissizliğinin. Meğer o kadar da kolay değilmiş birine aşık olmak, birinden hoşlanmak, birini sevmek diye düşündü. O kadar zor gelmiyordu önceleri, ya da bu kadar karışık. Şimdi istediği pek çok özelliğe sahip bir adam vardı ama o özelliklere aşık olamıyordu. Bir de diğer tarafta istemediği pek çok özelliğe sahip bir adam vardı, onu da kafasından atamıyordu. Orta yolu bulmak imkansızdı sanki, bu denklemi çözmek de.

Rüyasında upuzun ve dar bir sokakta yürüyordu. Her kapıyı çalıyor yol üzerindeki ama kapı açıldığında hiçbir şey demeden uzaklaşıyordu. Rengarenkti kapılar, mavi, beyaz, sarı, bordo… En sonunda sokağın sonuna geldi. Üstüne hırka almayı unuttuğunu fark etti. Tekrardan geri dönmesi gerekti ama arkasını döndüğünde geldiği o dar sokağın yerinde upuzun bir duvar vardı. Geri dönmek için çok geçti, uyandı.

Uyanmak her zaman uyanık olmak değildi aslında. Uyanıkken de uykusunu hayallerinde devam ettirebilirdi. Hem de hayaller rüyalar kadar acımasız ve tekinsiz değildi. Hayallerde kontrol ondaydı. Ve o bunu seviyordu. Canı acımasın diye her şeyi yapabilirdi… Yeter ki kötü şeyler görmesin. Ondan hayalinde mutlu olduğu insanla olduğunu düşünüyordu hep, sevdikleri o şarkıyı bir kulaklığı paylaşarak bir teknede dinlediklerini. Çok gerçek bir hayaldi, yaşanmış bir hayaldi, ‘keşke yine yaşansa’ bir hayaldi. Ama işte gerçekler rüyadaki duvar gibiydi. Hayal bittip arkasına baktığı anda önüne dikiliyordu. Yanındaki yüzler başkaydı, gittiği yerler başkaydı, duyduğu sözler başkaydı, söylenilen yalanlar başkaydı. Hiçbiri onun değildi…

Yine canı acıdı. Uyanık olmak güzel değildi, uykuya devam etmeliydi…

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s